confessions

örnek vatandaş

1. nesil yazar - Gidiyor gündüz gece -

  1. toplam entry 45
  2. takipçi 1
  3. puan 2357

togg

örnek vatandaş
aslında biraz daha düşünselermiş daha bir oturaklı isim de bulabilirlermiş. gerçi bu isme de alışırız. aklıma mersin, tarsus, Adana hattında çalışan t.o.k otobüslerini getirdi.

med cezir

örnek vatandaş
levent Yüksel'in her şarkısı ayrı bir güzel olan albümüdür. keza şarkısı da aynı derecede güzeldir. bestesiyle, melodisiyle, sözleriyle kendini dinlettirir. bugün hâlâ levent Yüksel ise, bu albümün payı büyüktür. eskimeyen albümlerdendir.

ankara mamak ahmet şafak

örnek vatandaş
duyduğum komik bir hikaye.
hemşehrimizin biri memlekete gelmiş. burada bir yakınıyla karşılaşmış. yakını da hanımının hasta olduğunu ve ankara'ya hastaneye götüreceğini söylemiş ve hemşehriden evinde kalmak için adresini nasıl bulacağını sormuş. hemşehrimiz de ya gırgırına ya da sahiden cevap vermiş. demiş ki:
- çok kolay, otogarda herhangi bir taksiciye "ankara Mamak, Ahmet Şafak " dedin mi hemen getirirler.
( yakını da ankara'da gitmiş ve otogarda aynen sormuş taksicilere. taksicinin kimisi " mamak'ı anladık da Ahmet Şafak kim o'nu bilemedik" kimisi de " kim takar ahmet şafak'ı, ankara'da bir sürü Ahmet Şafak var nereden bilelim Allah aşkına" gibisinden tepkiler almış ve sonuç hayal kırıklığı...)

intihar

örnek vatandaş
intihar sözkonusu olduğunda kestirmeden bir sebebe bağlamak doğru değildir. mükemmel bir hayat yaşıyor gibi görünen birisi hayatına son verebilirken , sefalet ve yoksulluğun dibini yaşayan birisi de yaşama dört elle sarılabiliyor.

ölüm bildirim sistemi

örnek vatandaş
ölüm istatistiklerinin eksiksiz derlenmesi için sağlık bakanlığı'nın birimleriyle nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü ve Türkiye istatistik kurumu arasında veri alışverişi sağlayabilen, kurumsal yönetilen bir web uygulaması.

gammazcılık

örnek vatandaş
ABD'de iyi para kazandıran meslek haline gelmiş. bir çok insan yakınlarını, komşularını, iş arkadaşlarını, çalıştıkları şirketleri şikayet ederek para kazanıyor. yapılan şikayet haklı görülürse, vergi dairesi tahsil ettiğinin bir kısmını gammazcıya veriyor.
2

ölüler günü

örnek vatandaş
brezilyalılar'ın zombi yürüyüşü gibi ölüm ile yaşam arasındaki çizginin aslında çok zayıf ve belirsiz olduğuna dikkat çekmek için yapılan meksikalılar'ın geleneksel etkinliği. iskelet ve zombi kıyafetleriyle geçit yaparak, bir günlüğüne de olsa, ölülerin yakınlarına uğradığını kabul eder ve onlara sevdikleri yiyecekleri hazırlar.

galatasaray nefreti

örnek vatandaş
önce fransız takımıydı, sonra PKK takımı oldu, sonra saray'ın takımı oldu, şimdi de fetö takımı diye lekenen tarihi futbol kulübü . Allah'a şükür, hiçbirinin mensubu olmadan renklerine gönül verdiğim takım.

yumurta topuk

örnek vatandaş
samsun'un çarşamba ilçesinde 20 kadar ustası bulunan, gelişen teknoloji ve modaya karşı el işçiliği ile üretimi devam eden, yüksek ökçesi dolayısıyla kısa boylu erkekler tarafından tercih edilen ayakkabı türü.
0 /